antradienis, spalio 20

Duoklė M.Jacksonui

Austrijos sostinė Viena pasiryžusi būti pirmąja valstybe, ketinančia su kaupu atiduoti duoklę birželio mėnesį mirusio dainininko Michaelo Jacksono atminimui. Rugsėjo 26 d. čia rengiamas grandiozinis koncertas, taip ir pavadintas „Duoklė Jacksonui“, kuriame laukiama pasirodant ne tik garsiausių pop žvaigždžių, bet ir aktoriaus Al Pacino, buvusio JAV valstybės sekretoriaus Collino Powello, Larry Kingo ir kt.

* * * * *
„Tragedija, ištikusi mane po brolio mirties, nesibaigė ir niekada nesibaigs. Tačiau jo mirtis padėjo man suvokti savo misiją - dabar noriu visą savo gyvenimą skirti skleisdamas Michaelo neštą žinią. Juk jis ne tik darė gera kitiems, bet ir kitus mokė to paties. Aš noriu parodyti žmonėms, kad jam svarbiausia buvo ne muzika, o geresnis pasaulis. Tik tai supratęs gali suvokti, koks išties buvo Michaelas. Jis norėjo įtikinti žmones, kad pasaulis bus geresnis tik tada, kai bus siekiama, kad jis toks būtų. Tikiuosi, kad panašus koncertas vyks kasmet, kad Michaelas niekada nebūtų pamirštas“.

Taip koncerto idėją pristato pagrindinis jo iniciatorius M. Jacksono brolis Jermaine, su kuriuo jie vaikystėje koncertavo žymiajame Džeksonų penketuke (The Jackson 5) nuo 1964 m. iki 1975 m., kai Jermaine atsiskyrė nuo brolių ir pradėjo solinę karjerą.

Kartu su kompanija „World Awards Media“ organizuojamame trijų valandų renginyje 10 žymiausių pasaulio dainininkų, tarp kurių minima Madonna, U2, Whitney Houston, Lionel Richie, Usher ir kiti atliks15-20 M.Jacksono hitų.

Koncertas vyks prie Austrijos monarchų Habsburgų vasaros rezidencijos Schoenbrunno. Įspūdingi XVII a. rūmai, lankomiausias Vienos turistinis objektas, yra apsupti didžiulio parko, papuošto simetriškais gėlynais, skulptūromis, fontanais, jame įsikūręs ir vienas gražiausių Europoje zoologijos sodų.

Karūnos formos „svajonių sceną“ su mobiliomis sienomis, ant kurių bus rodomos skirtingos video projekcijos, planuojama pastatyti taip, kad Schoenbrunno rūmai taptų įsimintiniausiu jos elementu.

Scenos kairėje ir dešinėje bus įrengta 5 tūkst. sėdimų vietų VIP svečiams. Iš viso rengiamasi į koncertą parduoti 90 tūkst. bilietų. 85 tūkst. iš jų – į stovimas vietas, jie kainuoja po 60 EUR (apie 200 LT). Bilietų į sėdimas vietas kaina yra 200-500 EUR (apie 700-1700 LTL). Bilietais pradėta prekiauti šį ketvirtadienį.

Prie televizijos ekranų koncerto transliacijos metu tikimasi pritraukti milijardo žiūrovų auditoriją.

Po atsisveikinimo su M.Jacksonu ceremonijos Los Andžele tikėtasi, kad koncertas jam atminti bus surengtas Londone rugpjūčio 29 d, kai pop žvaigždei būtų sukakę 51-ieri metai. Tačiau Larry Kingo pokalbių laidoje Jermaine paaiškino, kad jis koncertui pasirinko Vieną, nes, pasak jo, Michaelas, kelis kartus koncertavęs Austrijoje, mėgo Vieną, yra lankęsis Schonbrunne ir buvo sužavėtas rūmais. „Schoenbrunnas – kaip Neverlandas, tik didesnis“, - su legendine brolio įkurta ranča imperatoriškuosius austrų rūmus palygino Jermaine.

Tačiau yra ir kita medalio pusė. Austrijos žiniasklaida praneša, kad nors jau pradėta prekyba bilietais, dar nėra patvirtintas nei vienos pop žvaigždės dalyvavimas rugsėjo 26 d. koncerte.

Be to, nors Jermaine Jackson dievagojasi, kad organizuodamas koncertą brolio atminimu rūpinasi visos Jacksonų šeimos vardu, Michaelo seserys Janet ir Latoya yra pareiškusios, kad Jermaine ignoruoja šeimą, nederina su ja veiksmų ir net nėra nei vieno jų pakvietęs į renginį Vienoje. Tad koncertas pop karaliui atminti gali dar labiau pagilinti plyšį Jacksonų klane.

2009.09.07

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą