penktadienis, spalio 23

Neregėta Lietuva – Vienos imperatoriškuose rūmuosePo imperatoriškųjų Hofburgo rūmų Vienoje (Austrija) skliautais – žvilgsnis į Lietuvą iš paukščio skrydžio.

Vakar pavakare dar XIII a. pradėtų statyti rūmų komplekse, kuriame šeimininkavo galingiausia Austrijos-Vengrijos imperijos Habsburgų dinastija, atidaryta Mariaus Jovaišos fotografijų paroda „Neregėta Lietuva“.

„Unikali paroda, sukelianti ažiotažą užsienyje, unikaliuose rūmuose padeda ne tik svetimšaliams, bet ir patiems lietuviams iš naujo atrasti Lietuvą“, - sveikindamas susirinkusiuosius pažymėjo Lietuvos ambasadorius Austrijoje Giedrius Puodžiūnas.

Fotografijų autorius M.Jovaiša parodos atidarymo metu papasakojo apie albumo „Neregėta Lietuva“ idėją, jos įgyvendinimą, pademonstravo skaidres ir muzikinį filmą.

Į Vieną jis atskubėjo iš Paryžiaus, kuriame pristatė „Neregėtos Lietuvos“ fotografijų albumą prancūzų kalba. Fotografas prisipažino, jog šiuo metu jis serga „Neregėto Belizo“ (valstybės Centrinėje Amerikoje) ir „Neregėtos Italijos“ nuotraukų albumų idėjomis.

Vakar M.Jovaišos darbai buvo pristatyti Austrijos lietuvių bendruomenei. Antradienį su „Neregėtos Lietuvos“ fotografijomis Hofburgo rūmų sparne, kuriame šiuo metu yra įsikūręs Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacijos (ESBO) konferencijų centras bei oficiali Austrijos prezidento rezidencija, buvo supažindinti prie ESBO ir Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) akredituotų šalių diplomatai.

Renginys suorganizuotas Lietuvos vardo Tūkstantmečio proga.

2009.10.23

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą