antradienis, spalio 20

Viena atsuko nugarą M.Jacksonui

Šiandien, praėjus vos kelioms valandoms po to, kai Vienos miesto taryba nutarė neskirti žadėtos 600 tūkst. eurų (apie 2 mln. litų) paramos grandioziniam koncertui, skirtam Michaelui Jacksonui atminti, jo organizatoriai paskelbė atšaukiantys renginį Austrijos sostinėje ir perkeliantys jį į Londoną.

Miesto taryba sprendimą priėmė po ketvirtadienį įvykusios spaudos konferencijos, kurioje pagrindinis koncerto iniciatorius birželio mėnesį mirusios popžvaigždės brolis Jermaine‘as vis dar negalėjo patvirtinti garsenybių, dalyvausiančių renginyje.

Kaip anksčiau pranešė ir lrytas.lt, ambicingame koncerte „Duoklė Michaelui Jacksonui“, turėjusiame įvykti šių metų rugsėjo 26 d. prie Austrijos monarchų Habsburgų vasaros rezidencijos Schoenbrunno rūmų, buvo laukiama pasirodant Madonnos, U2, Whitney Houston, Lionel Richie, Usher, Steve Wonder ir kt. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad su minėtomis žvaigždėmis tai buvo nesuderinta, todėl didžioji dauguma jų neturėjo galimybės į savo darbotvarkę įtraukti pasirodymo Vienoje.

Dalyvavimą koncerte M.Jacksonui atminti patvirtino tik W.Houston.

Spaudos konferencijoje J.Jackson pažėrė vadinamųjų B lygio žvaigždžių, kurios koncerte Vienoje atliktų žymiausias M.Jacksono dainas, pavardžių sąrašą. Tai sukėlė 40 tūkst. fanų, jau įsigijusių nuo 60 (apie 200 litų) iki 500 eurų (apie 1700 litų) kainavusius bilietus, pasipiktinimą. Tačiau vienas iš koncerto rengėjų Georgas Kindelis pabrėžė, kad renginyje dalyvausiančių įžymybių vardais spekuliavo ne organizatoriai, o žiniasklaida.

Kritikos vietos žiniasklaidai negailėjo ir pats J.Jacksonas: „Austrijos žurnalistai kažkodėl buvo linkę neigiamai nušviesti renginį. Negaliu suprasti, kaip dainininkai, turintys po 10 Grammy statulėlių ir parduodantys milijonus įrašų visame pasaulyje, gali būti vadinami B lygio žvaigždėmis, nerodant jiems jokios pagarbos. Ką gi, jei jie nelaukiami Vienoje, Londonas tikrai džiaugsis jų sulaukęs“.

Koncertas Londone planuojamas 2010 m. birželio mėnesį, kai bus minimos M.Jacksono mirties metinės. Organizatoriai datą ir vietą patikslinti žada iki šių metų pabaigos.

Bilietus į koncertą Vienoje įsigijusiems žmonėms organizatoriai žada grąžinti pinigus, tačiau įspėja negalintys jų pakeisti į koncerto Londone bilietus, nes numatomos kitokios kainos.

„Paminėsime mano brolį mieste, kurį jis pats pasirinko savo sugrįžimo koncertui. Deja, mirtis Michaelui sutrukdė. Vietoj aštuonių pasiruošimo savaičių dabar turėsime aštuonis mėnesius, todėl Londono scenoje tikrai išvysite didžiausio ryškumo žvaigždes, kurios dėl užimtumo negalėjo pasirodyti Vienoje“, - oficialiame koncerto tinklalapyje paskelbė J.Jackson.

Nors jis padėkojo Vienos miesto tarybai už palaikymą bei planuotą paramą renginiui, tačiau akcentavo, kad atšaukus koncertą Viena neteko unikalios galimybės pasireklamuoti žymiausiuose pasaulio TV kanaluose ir dienraščiuose.

Žadėta Vienos miesto tarybos daugiau nei pusės milijono eurų parama renginiui turėjo daug priešininkų, teigusių, kad tokia suma – karališka. Miesto tarybos argumentas, kad pinigai atsipirktų, nes pasaulio dėmesys Vienai dėl joje organizuojamo koncerto padidintų turizmo srautus, buvo sukritikuotas, nes turistams Viena labiau asocijuojasi su Sacher tortu, o ne su pop karaliumi.
Austrijos sostinė Viena turėjo būti pirmąja valstybe, ketinusia paminėti M.Jacksoną. Be pasaulinio lygio popžvaigždžių scenoje prie Schoenbrunno turėjo pasirodyti ir aktorius Al Pacino, buvęs JAV valstybės sekretorius Collinas Powellas, o Larry Kingas planavo iš Vienos koncerto metu vesti tiesioginę pokalbių laidą.

2009.09.11

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą