antradienis, spalio 20

Vienoje - Raudonųjų Nosių maratonas


Bėgti užsidėjus didžiulę raudoną klouno nosį - tokio pagrindinio reikalavimo turėjo laikytis daugiau nei tūkstantis savaitgalį Vienoje vykusių bėgimo varžybų dalyvių.

Moto „Bėgu ir juokiuos“ paskelbusių labdaros maratono rengėjai – organizacija „Raudonosios Nosys. Klounai-gydytojai. Austrija“ (Rote Nasen Clowndoctors Austria) – taip siekė surinkti lėšų klounams-gydytojams, ligoninėse lankantiems sergančius vaikus.

Kiekvienas, norintis dalyvauti bėgimo varžybose, turėjo sumokėti 10 eurų (apie 35 Lt) dalyvio mokestį. Organizatoriai paskelbė, kad viso buvo surinkta daugiau nei 27 tūkst. EUR (apie 95 tūkst. Lt) lėšų. Be to, maratono rėmėjai buvo pasiryžę „apmokėti“ kiekvieną dalyvio nubėgtą kilometrą (tačiau ne daugiau nei 5 km) vienu euru (3,5 Lt).

Visgi organizacija „Raudonosios Nosys. Klounai-gydytojai. Austrija“ pabrėžė, kad sekmadienį, rugsėjo 6 d., Vienos karuselių parko alėjoje Prateryje, kuriame sukasi Austrijos sostinės simboliu tapęs apžvalgos ratas, vykusiose bėgimo varžybose svarbiausia buvo nepamiršti geros nuotaikos.

Raudonomis nosimis pasipuošę dalyviai trasą galėjo rinktis įveikti įvairiai – bėgte, pėsčiomis, su šiaurietiško ėjimo (Nordic Walking) lazdomis, riedučiais, paspirtukais ar net dviračiais. Kai kurie maratono dalyviai judėjo vedini šunimis, užsikėlę mažamečius vaikus ant pečių ar net stumdami prieš save vežimėlius su kūdikiais. Tarp Raudonųjų Nosių bėgimo varžybų dalyvių buvo ir keli neįgalieji, sėdintys vežimėliuose, ar judantys viena koja.

Stabtelėję atsipūsti bėgikai buvo vaišinami spurgomis ir gaiviaisiais gėrimais. Maratono dalyvius palaikė klounai. Jie vedė ir programą susirinkusioms šeimoms su vaikais.

„Raudonosios Nosys. Klounai-gydytojai“ yra artistinė organizacija, atliekanti socialinę misiją – lankyti pacientus ligoninėse, nešti jiems gyvenimo džiaugsmą ir skatinti šypsotis, nes juokas stiprina imuninę sistemą. Pagrindinė organizacijos auditorija – vaikai, gulintys pooperaciniame, kardiologijos, onkologijos skyriuje ar reabilitacijos centruose.

Klounai-gydytojai dirba glaudžiai bendradarbiaudami su ligoninių medicininiu personalu. Jų veiklos tyrimai atliekami remiant Pasaulio Sveikatos Organizacijai bei šalių sveikatos ministerijoms.

Prieš pradėdami veiklą klounai-gydytojai yra ne tik apmokomi klouno įgūdžių, bet ir tinkamo elgesio ligoninėse, psichologinio pasiruošimo.

Organizacija „Raudonosios Nosys. Klounai-gydytojai. Austrija“, įkurta 1994 m., buvo viena pirmųjų Europoje, pradėjusių profesionalią klounų veiklą ligoninėse. 2003 m. ji įkūrė Tarptautinę Raudonųjų Nosių. Klounų-gydytojų organizaciją (RNI), kuri jungia Centrinės Europos klounų-gydytojų bendrijas, rengia projektus užsienyje, skatina vaidybos, finansavimo, komunikacijos patirties mainus. Šiuo metu RNI organizacija vienija Austrijos, Vengrijos, Čekijos, Slovakijos, Vokietijos, Slovėnijos klounus-gydytojus, vykdo specialius projektus Čilėje, Izraelyje ir Palestinoje.

Monicos Culen, vienos iš RNI įkūrėjų, teigimu, organizacija ne tik vienija ir dalinai finansuoja Centrinės Europos klounų-gydytojų bendrijas, bet ir prižiūri, kad klounų programos atitiktų aukštus etikos ir vaidybos kokybės standartus.

Šiuo metu visoje Austrijoje pacientus lanko 53 klounai-gydytojai 35 ligoninėse. Per metus jie pralinksmina apie 70 tūkst. ligonių.

Startavęs Vienoje Raudonųjų Nosių maratonas rugsėjo ir spalio mėnesiais dar bus surengtas keliose dešimtyse kitų Austrijos miestų ir gyvenviečių.

2009.09.06

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą