antradienis, lapkričio 17

Kiaulių gripas šienauja austrus?


Nemokami respiratoriai vaistinėse, tūkstantinės gyventojų eilės prie vakcinų, kas savaitę registruojami nauji infekcijų atvejai, kasdieniniai gydytojų komentarai žiniasklaidoje ir atidžiai analizuojama kitų šalių patirtis. Tuo šiandien gyvena Austrija, esanti, pasak vietos medicinos specialistų, ant kiaulių gripo pandemijos slenksčio.

Pasak Vienos Medicinos Universiteto Virusologijos instituto vadovo Franzo X.Heinzo, pagrindas tokiai prognozei - ryškus patvirtintų viruso H1N1 atvejų padidėjimas. Visoje Austrijoje per pora pastarųjų savaičių užfiksuoti apie 30 tūkst. sergančiųjų, vien Vienoje – apie 11 tūkst. Medikai neslepia, kad infekuotųjų skaičius gali išaugti iki 400 tūkst., ypač sausio mėnesį, kai laukiama kiaulių gripo protrūkio. Prognozuojama, kad liga gali pasiglemžti apie 60 gyvybių.

Nors Austrijos Sveikatos ministro Aloiso Stogerio teigimu, šalyje užplūstančiai kiaulių gripo bangai buvo pasiruošta taip gerai, kaip tik įmanoma, Austrijoje jau palaidotos dvi viruso aukos, 3 ligoniai guli komos būsenoje, dėl didelio sergančių skaičiaus uždarytos 49 mokyklos ir darželiai.

Prieš savaitę austrai specialiuose centruose pradėti skiepyti nuo kiaulių gripo, tačiau gydytojai nebespėja aptarnauti visų norinčiųjų, kurių eilės nusidriekia net į lauką. Iki lapkričio mėnesio pabaigos planuojama paskiepyti 800 tūkst. gyventojų. Ypatingai pasiskiepyti raginami didžiausios rizikos grupėje esantys žmonės – nėščios moterys, vaikai nuo 6 mėn. ir chroniškomis ligomis sergantys paaugliai bei suaugusieji.

Gydytojai informuoja, kad vakcina imunitetą prieš kiaulių gripą suteikia po 10-14 dienų po skiepijimosi. Gyventojams rekomenduojama skiepytis du kartus su trijų savaičių pertrauka. Vienos dozės kaina Austrijoje yra 4,9 euro (apie 17 litų).
Rodydamas pavyzdį kitiems gyventojams, vienas pirmųjų nuo kiaulių gripo pasiskiepijo ir Austrijos prezidentas Heinzas Fischeris su žmona Margit.

Susirgusieji raginami likti lovose, vengti kontaktų su kitais, vartoti antibiotikus.

Pirmoji kiaulių gripo auka Austrijoje - vienuolikametė, 10 dienų gydyta Insbruke, tačiau lapkričio 3 d. užgęsusi po to, kai atsisakius funkcionuoti jos plaučiams, mergaitė buvo pajungta prie dirbtinio kvėpavimo aparato.

Šį antradienį kiaulių gripas Austrijoje pasiglemžė ir antrąją auką – 39 metų amžiaus statybininką. Pasak gydytojų, į Zalcburgo ligoninę kreipęsis rumunas jau buvo labai nusilpęs nuo gripo komplikacijų, karščiavo, vėmė ir mirė nuo širdies smūgio netrukus po to, kai buvo paguldytas į intensyvios priežiūros skyrių.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą