ketvirtadienis, gruodžio 3

Austrai iškasė karo kirvį Santa Klausui


Šv.Kalėdų naktį nekantriai laukiant dovanų dairytis ne raudonskvernio Santa Klauso, patogiai įsitaisiusio elnių traukiamose rogėse, su vėjyje plazdančia balta barzda, o Kristaus kūdikio (vok.k. Christkind) - šviesiaplaukio vaikiuko su angelo sparneliais. Taip tėvai Austrijoje raginami mokyti vaikus artėjant šventėms.

Metas, kai miestus užtvindė karštu vynu ir imbieriniais meduoliais kvepiančių kalėdinių mugių šurmulys, o pagrindines gatves - tūkstančiai lempučių ir girliandų, austrams atrodo pats tinkamiausias suvesti senas sąskaitas su Santa Klausu.

Beveik 70 proc. Austrijos gyventojų, besinaudojančių socialiniu tinklu Facebook ir Twitter prisijungė prie virtualios anti-Santa Klauso kampanijos „Pro-Christkind“.

Jos iniciatoriai siekia neleisti komercinėms amerikietiškoms tradicijoms užgožti tikrosios Kalėdų dvasios bei ištraukti iš Santa Klauso šešėlio Christkind. Mat pagal ilgametes tradicijas, gyvuojančias Austrijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje ir kai kuriose kitose šalyse, dovanos šventinę naktį atgabenamos ne perpildytame raudoname Santa Klauso maiše, iš kurio kyšo ir „Coca Cola“ buteliukas, o pro langą atnešamos Christkind vadinamo angeliuko.

Kampanija „Pro-Christkind“ apima ir planus apdovanoti parduotuves, kurios pasiryš ignoruoti bet kokius Santa Klauso ir jo įkinkytų elnių simbolius.

Tam jau pakluso keli kalėdinių austriškų mugių miesteliai, ant prekystalių neradę vietos jokiems Santa Klausų primenantiems suvenyrams. Negana to, tose mugėse besilankantys gyventojai nebegirdės transliuojamų hitų „Jingle Bells“ ar „Last Christmas“. Vietoj jų nuspręsta groti labiau tradicinius pučiamųjų instrumentų ansamblių kūrinius.

„Pro-Christkind“ kampanija vykdoma jau devynerius metus, tačiau tik šiemet sulaukė tokio didelio palaikymo.

Praėjusią savaitę kampanijos aktyvistai net surengė demonstraciją prieš Santa Klausą Austrijos mieste Grace.

Planuojama savo antipatijas amerikietiškajam dovanų seneliui išreikšti ir Vienoje.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą