pirmadienis, lapkričio 30

Austrai neišnarplioja V.Pociūno žūtį primenančios tragedijos


Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) branduolinės energetikos eksperto Timothy Hamptono iš Didžiosios Britanijos artimieji šiuo metu išgyvena tą patį, ką Vytauto Pociūno šeimai buvo lemta patirti 2006 m., kai Lietuvos generalinio konsulato Gardine ministro patarėjas žuvo iki šiol neištirtomis aplinkybėmis iškritęs pro viešbučio Breste (Baltarusija) langą.

47 m. JTO darbuotojo T.Hamptono kūnas šių metų spalio 20 d. vakare buvo rastas prie organizacijos būstinės pastato Vienoje. Nustatyta, kad jis iškrito pro langą, esantį 17 pastato aukšte.

Austrijos policija, atlikusi tyrimą, padarė išvadas, kad T.Hamptonas nusižudė.

Tačiau branduolinės energetikos eksperto artimieji nesutiko su išvadomis ir paprašė atlikti antrą autopsiją. Jų teigimu, Timothy buvo laimingas darbe, mėgo gyvenimą Vienoje, buvo atsidavęs savo gyvenimo partnerei Olenai Gryshcuk ir trimečiui sūnui, todėl neturėjo priežasčių nutraukti sau gyvybę. Be to, nebuvo rastas joks priešmirtinis raštelis.

Šeimos dvejones dėl policijos išvadų sustiprina ir tai, kad austrų gydytoja prof. Kathrin Yen, apžiūrėjusi kūną, išsakė teoriją, jog T.Hamptonas iš pradžių buvo pasmaugtas savo darbo kabinete, esančiame 6 JTO būstinės pastato aukšte, o po to užneštas į 17 aukštą ir išmestas pro langą iš 40 metrų aukščio.

Britų žiniasklaida akcentavo, kad vyro kūnas rastas dieną prieš tai, kai turėjo prasidėti atnaujintos aukšto lygio derybos dėl branduolinio nusiginklavimo su Iranu.

Teigiama, kad britų ekspertas rinko medžiagą apie nelegalius branduolinius bandymus Irane ir Šiaurės Korėjoje.

T.Hamptonas buvo Visuotinio branduolinių bandymų uždraudimo sutarties organizacijos (CTBTO) narys. CTBTO suskubo paskelbti, kad jų darbuotojo mirtis niekaip nesusijusi su branduoliniais bandymais Irane.

Įsikišti į mįslingų T.Hamptono mirties aplinkybių tyrimą paragintas ir Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Gordonas Brownas.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą