pirmadienis, gruodžio 7

Pirmąkart Facebooke - orangutango profilis


Populiariame socialiniame tinkle Facebook savo draugu patvirtinti galima orangutangą!

Vienos zoologijos sodo, įsikūrusio imperatoriškosios Habsburgų vasaros rezidencijos Schonbrunne pašonėje, gyventoja orangutangė Nonja ne tik turi savo puslapį Facebook‘e, bet ir papildo jį pačios darytomis nuotraukomis.

Zoologijos sodo darbuotojai aprūpino orangutangę fotokamera „Samsung ST1000“, tiesiogiai sujungta WiFi ryšiu su svetaine Facebook. Todėl kiekvienas Nonjos padarytas kadras automatiškai atsiduria Facebook‘e.

Į Nonjos objektyvą patenka ne tik jos gyvenamasis narvas, aplinka, ji pati, bet ir draugai – orangutangai Sol ir Vladimiras, kartais patys nugvelbiantys iš Nonjos fotoaparatą pažaisti.

Dėl beždžionių pomėgio viską grūsti į burną fotoaparatas apvilktas specialia apsauga.

Už kiekvieną padarytą kadrą Nonja iš zoologijos sodo darbuotojų gauna raziną.

Šiuo metu Nonjos draugų sąraše – beveik 30 tūkst. užsiregistravusių fanų, reguliariai lankančių jos puslapį ir aktyviai komentuojančių naujas nuotraukas.

33 m. amžiaus orangutangė Nonja, gimusi zoologijos sode, prieš kelerius metus išgarsėjo tapydama. Iš viso ji nutapė pustrečio šimto darbų, už kuriuos susidomėjusieji nepagailėdavo pakloti 2 tūkst. eurų (apie 7 tūkst. litų).

Vienos zoologijos sodo darbuotojai trina rankomis ne tik todėl, kad jų augintinės puslapis yra vienas populiariausių socialiniame tinkle, bet ir todėl, kad Nonja tapo pirmąja beždžione, įkėlusia koją į svetainę Facebook.

Projektu jie siekia išsamiau pristatyti žmonėms orangutangų gyvenimą.

Orangutangės Nonjos kasdienybės akimirkos Facebooke:
http://www.facebook.com/pages/Nonja/190010092116?v=wall&viewas=0

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą