šeštadienis, sausio 16

Rašytojas D.Brownas masinamas Vienos paslaptimis


Austrų gidė ir rašytoja Gabrielė Lukacs žavisi bestselerių autoriumi Danu Brownu, tačiau turi jam vieną rimtą priekaištą: „D.Browno romanų veiksmas niekada nevyksta Vienoje“.

G.Lukacs teisi. Didelio populiarumo visame pasaulyje sulaukusiose D.Browno knygose, vėliau ekranizuotose ir Holivude, pagrindinis herojus profesorius Robertas Langdonas ar kiti personažai konspiracines teorijas bei istorines, religines ar mokslo paslaptis narplioja Paryžiuje („Da Vinči kodas“), Romoje („Angelai ir demonai“), Ženevoje („Skaitmeninė tvirtovė“) ar, kaip naujausiame rašytojo romane „Prarastasis simbolis“, Vašingtone. Tačiau jų keliai išties niekada neveda į Austrijos sostinę.
„Ir dėl to labai gaila, nes Vienoje pilna ne mažiau mistinių vietų, kurios galėtų tapti puikia medžiaga D.Browno romanui“, - įsitikinusi G.Lukacs, knygos „Paslaptingesnis Da Vinči kodas Vienoje“ (vok.k. – Geheimnisvoller Da Vinci Code in Wien) autorė.

„Štai, pavyzdžiui, Minaretų bažnyčioje Vienoje kabo Leonardo da Vinči paveikslo „Paskutinė vakarienė“ kopija, atlikta paties Napoleono Bonaparto užsakymu. Ji laikoma įspūdingesne už patį originalą“, - atkreipia dėmesį G.Lukacs, primindama didelį pasaulinį ažiotažą sukėlusią šio paveikslo interpretaciją D.Browno romane „Da Vinči kodas“.

Seniausia Vienoje Šv.Petro bažnyčia, pradėta statyti dar VIII a., buvo Opus Dei buveine, Vergilijaus koplyčioje, dabar esančioje 12 metrų gilumo požemyje po pagrindine Vienos Šv.Stepono aikšte, rinkdavosi Tamplierių ordino nariai, o Šv.Augustino bažnyčioje galima rasti pagrindinį masonų simbolį – piramidę, sukurtą XIX a. pradžioje kaip antkapis mylimiausiai imperatorienės Marijos Terezos dukrai Marijai Kristinai atminti. Beje, toje pačioje bažnyčioje saugomos ir 54 Habsburgų dinastijos monarchų širdys.

„Net šventąjį Gralį D.Brownas galėtų surasti ne kur kitur, o Vienoje – Habsburgų brangenybių kambaryje saugomas prabangus agato indas su paslaptinga inskripcija „B.XRISTO.RI.XXPP.“, - intriguoja G.Lukacs. Tame pačiame monarchų brangenybių kambaryje yra ir kita itin saugoma vertybė – ietis, kuria, teigiama, romėnų karys pervėrė Jėzaus Kristaus krūtinę tikrindamas, ar nukryžiuotasis jau miręs.

Negana to, rašytojos teigimu, visus šiuos mistinius objektus jungia „Rožės linija“, D.Browno romane „Da Vinči kodas“ herojus „nuvedusi“ prie vietos, kur paslėptas Šv.Gralis. G.Lukacs teigimu, „Rožės linija“ eina ir per Vienos Šv.Stepono katedrą, kurios grindų plokštės žymi šventyklą kertantį meridianą, tiesa, vadovaujantis ne dabartine koordinačių sistema.

Austrų gidė ir rašytoja viliasi, jog jos surinkta medžiaga anksčiau ar vėliau sudomins patį D.Browną ir šis paskirs vieną iš savo romanų Vienai.

1 komentaras:

  1. butu labai labai idomu sulaukt D.Browno knygos apie Viena:)))

    AtsakytiPanaikinti