antradienis, birželio 1

Vasaros sutiktuvėms – pustrečio milijono narcizų


Su pavasariu austrai atsisveikino nešini glėbiais narcizų.

Paskutinę sezono savaitę, gegužės 24-30 d., Austrijos Štirijos žemėje, Bad Aussee miestelyje įvyko 51-asis Narcizų festivalis (vok.k. – Narzissenfest).

Austrijos geografiniu centru laikomoje gyvenvietėje, priklausančioje ežeringajam Salzkammergut regionui, septynias dienas trukusios šventės metu buvo renkama Narcizų karalienė, apie tūkstantis dalyvių bėgo 16 km Narcizų maratoną aplink vietos Altausseersee ežerą, skambėjo liaudies muzika, buvo demonstruojama, kaip iš regione išaugintų baltažiedžių narcizų gaminamos didžiulės skulptūros, kurios vėliau automobiliais buvo apvežtos aplink visą miestelį.

Didžiausios visoje Austrijoje gėlių šventės kulminacija – sekmadienį įvykęs figūrų, sukurtų iš 2,5 milijonų narcizų žiedų, paradas ant vandens. Altausseersee ežeru medinėmis į gondolas panašiomis valtimis buvo plukdomos visos 28 gėlių skulptūros: sraigės, nykštukas, pingvinas, asiliukas su ant jo sėdinčių kaubojumi, animacinių filmų herojai, batai ir net pardavėjas su ledų vežimėliu.

Apie 20 tūkst., o tai yra net keturis kartus daugiau žmonių, nei gyvena pačiame Bad Aussee miestelyje, Narcizų festivalio dalyvių ne tik plojimais pasitikdavo tautiniais kostiumais vilkinčių komandų plukdomus kūrinius, bet ir galėjo balsuoti už jiems labiausiai patikusias skulptūras, skleidžiančias narcizų aromatą.

Žiuri pagrindinį apdovanojimą skyrė Indijos dramblio skulptūrai, kurią sukurti Thomą Kranabittl įkvėpė kelionė po Nepalą. Įgyvendinti sumanymą jam padėjo net 80 pagalbininkų.

Publika daugiausia balsų skyrė Krampuso, austriškos pabaisos su ožio galva, figūrai.

Pirmasis Narcizų festivalis vyko 1960 m. Tuomet miestelio svečiams taip pat buvo demonstruojamos iš pavasarinių gėlių sukurtos originalios figūros.

52-oji gėlių šventė bus surengta kitąmet birželio 2-5 dienomis.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą