trečiadienis, liepos 14

Austrų lūpose – Džeko Skerdiko vardas


Ketvirta nužudyta prostitutė Austrijoje pasėjo paniką raudonųjų žibintų kvartaluose.

Hohenruppersdorf kaimelyje Austrijoje gegužės 30 d. buvo rastas 24 metų emigrantės iš Bulgarijos Petya Filkova kūnas. Mergina buvo mirtinai sumušta ir padegta.

Šalies krimininalistai tiria versiją, kad pastarosios aukos, kaip ir 2005 m. sausį Grace, 2007 m. rupjūtį Asparne, 2008 m. spalio pradžioje Voelkermarkte Austrijoje rastų moterų, iš kurių viena yra čekė, o kitos kilusios iš Bulgarijos, budelis – tas pats serijinis žudikas.

Teisės psichiatro Reinhardas Halleris neatmeta, kad aukų gali būti daugiau, ir ne tik Austrijoje. „Prisiminkime Jacką Unterwegą – jis juk buvo aktyvus ir JAV. Todėl Austrijoje įvykdytų nusikaltimų tyrimas turi būti vykdomas visos Europos mastu. Šiuo metu pasaulyje yra apie 120 nesugautų serijinių žudikų“, - teigia psichiatras.

Jo paminėtas J.Unterwegas laikomas pirmuoju Austrijos serijiniu žudiku, 1990-1992 m. nužudžiusiu, manoma, 11 prostitučių Austrijoje ir JAV. Patekęs už nužudymą į kalėjimą, vėliau už gerą elgesį paleistas, jis tapo rašytoju ir žurnalistu. J.Unterwegas merginas dažniausiai žudydavo miškuose, pasmaugdamas jų pačių apatiniais. Jis pasikorė kalėjimo kameroje neilgai trukus po suėmimo. J.Unterwegas dažnai vadinamas austrišku Džeku Skerdiku, žinomu Didžiosios Britanijos prostitučių žudiku, taip niekada ir nesugautu.

R.Hallerio teigimu, prostitutės serijinių žudikų aukomis dažniausiai tampa todėl, kad jos į nepažįstamojo automobilį sėda visiškai anonimiškai, sutinka važiuoti už miesto, jų dažniausiai ilgiau nepasigendama.

Įbaugintos Austrijos prostitutės dabar prieš sėsdamos į kliento automobilį paprašo, kad jo numerį užsirašytų kolegės. Nors jos suvokia, kad kiekvienas klientas joms gali būti paskutinis, uždarbio gatvėje nenori atsisakyti.

Dienraščio „Oesterreich“ duomenimis, Vienoje savo kūną gatvėse pardavinėja apie 5 tūkst. moterų. Jų būriavimosi vieta – Prateris, Linzer ir Mariahilfer gatvės.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą