ketvirtadienis, birželio 30

Austrijos šokių projekte - skandalas dėl dviejų vyrų porosNors šiemet jau septintą kartą Austrijos nacionalinės televizijos ORF rengiamas šokių projektas „Dancing Stars“ prasidės tik kovo mėnesį, tačiau jau dabar kaitina aistras.
Visuomenė neliko abejinga pranešimui, kad vienas iš populiariausio TV projekto dalyvių televizijos laidų vedėjas, aktorius, dainininkas Alfonsas Haideris ant parketo suksis su partneriu iš Vengrijos Balazsu Ekkeriu.
Burbulas sprogo, kai 61 m. aviakompanijos „Flyniki“ įkūrėjas ir buvęs garsus Formulės-1 lenktynininkas austras Niki Lauda ORF vadovui Alexanderiui Wrabetzui pasiūlė uždrausti homoseksualios orientacijos neslepiančiam A.Haideriui apskritai dalyvauti projekte.
„Aš nenoriu, kad mano vaikai matytų, kaip vyras šoka su vyru, nes jie gali kilti noras patiems pabandyti tai imituoti. Mūsų kultūroje vyras šoko su moterimi per amžius, tad ši tradicija neturėtų būti laužoma“, - įsitikinęs N.Lauda.
„Austrian times“ pranešė, kad nevyriausybinė organizacija, ginanti seksualinių mažumų teises, HOSI suskubo reaguoti į tokį pareiškimą. „Esame giliai nustebę ir šokiruoti dėl tokių išankstinių N. Lauda nuostatų dėl homoseksualų. Jis privalo atsiprašyti. Be to, jei N.Lauda taip įsitikinęs, kad vyrai nešoka su vyrais, tegu sudalyvauja kasmetiniame Vienos Vaivorykštės (Regenbogenball) festivalyje (kasmetinis Vaivorykštės festivalis, vykstantis Hofburgo rūmuose, laikomas tarptautiniu mažumu renginiu – aut.pastaba)“, - pakvietė HOSI vadovas Christian Hoegl.
Nors A.Haideris, pernai pats vedęs projektą „Dancing Stars“, atsisakė viešai komentuoti N.Laudos pastabą dėl jo ketinimo televizijos šokių projekte dalyvauti su vyru, jį palaikantys asmenys socialiniame tinkle „Facebook“ esančiame aviakompanijos „Flyniki“ tinklalapyje paliko komentarų apie homoseksualus ir retorinį klausimą, ar aviakompanija skraidina gėjus.
Tai paskatino N.Lauda išplatinti atsiprašymą, kuriame teigė, jog savo nuomonę apie du šokančius vyrus jis išsakė privataus pokalbio metu ir tikrai neketino įžeisti homoseksualių asmenų.
O ORF vadovas neslėpė, jog kilęs skandalas pateisino jo sprendimą leisti šokių projekte dalyvauti dviejų vyrų porai, juk laidai dar neprasidėjus ji jau pateko į svarbiausių šalies dienraščių pirmus puslapius.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą